Mały człowiek może zostać małym ratownikiem

Utworzono: wtorek, 31 maj 2016 Opublikowano

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety

potrafił udzielać pierwszej  pomocy,

rocznie ocaliłoby to milion ludzi.

W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 trzech uczniów naszej szkoły: Mikołaj Pikiewicz, Adrian Walkiewicz i Jakub Bednarek przeszli szkolenie przeprowadzone przez Pana Jacka Bielawskiego. Po ukończeniu kursu, wchodzili oni do klas 0-6 i przekazywali zdobytą wiedzę umiejętności udzielania pierwszej pomocy innym uczniom. Na końcu szkolenia każdy chętny miał okazję poćwiczyć na fantomie i manekinach. Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi.

Każdy uczestnik wie już, że udzielanie pierwszej pomocy ma swój ustalony schemat:

1. Bezpieczeństwo osoby ratującej życie.
  2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej.
  3. Wezwanie pomocy.
  4. Sprawdzenie oddechu:

a)     gdy jest oddech – układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,

b)    brak oddechu – wykonujemy 2 oddechy ratownicze i uciskamy 30 razy klatkę piersiową na zmianę, aż do przybycia karetki pogotowia.

Tuesday the 16th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.