BohaterON w naszej szkole

Drukuj
Utworzono: wtorek, 07 listopad 2023

Uczniowie z klasy 1c i klas 4 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! 
Celem kampanii było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku.
Projekt BohaterON ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
W ramach realizacji projektu w klasach przeprowadzone zostały lekcje wg scenariuszy zamieszczonych na stronie bohateronwtwojejszkole.pl/materiały: „Bohaterem być kiedyś i dziś” (opowiadanie E. Piotrowskiej) oraz „Iskra nadziei” i „Mały” – roznosiciel nadziei (opowiadania M. Górskiej). Najmłodsi uczniowie za pośrednictwem obrazowego języka mieli możliwość dowiedzieć się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Ci, nieco starsi - czwartoklasiści mogli poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat -  woja z perspektywy dziecka, które przez nią traci dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa.
Na zakończenie kampanii historycznej pierwszoklasiści wykonali kolorowankę pt. „BohaterON
w twojej szkole 2023”,
zaś uczniowie klas czwartych są autorami plakatów o tematyce historycznej oraz zdjęć w miejscach pamięci narodowej w Wolanowie i Chruślicach.
Na portalu www.wpis.dumni z powstańców.pl – nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim zamieszczone zostały zdjęcia z projektu BohaterON w naszej szkole.

 

Koordynatorzy projektu:
Ewa Kijas
Małgorzata Bisińska- Siara
Beata Czerwińska

Sunday the 10th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.