Olimpiada Informatyczna Juniorów

Drukuj

Uczeń klasy 8a, Kacper Odzimek zdobył brązowy medal i tytuł laureata 3. stopnia
w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.

To wielkie osiągnięcie Kacpra nie było dziełem przypadku, zostało zdobyte poprzez rzetelną naukę, ciężką pracę, poświęcenie i szczególny talent.
Kacprowi gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych startach w konkursach informatycznych!
Dziękujemy Rodzicom za trud mądrego wychowania, pomoc w rozpoznaniu zdolności i inspirowanie do zdobywania nowej wiedzy.

 

Olimpiada była trójstopniowa:

-       Zawody I stopnia składały się:

Części zadaniowej, która rozpoczęła się 26 września 2022 i zakończyła 5 stycznia 2023 r. Tura ta polegała na samodzielnym rozwiązywaniu prostych problemów programistycznych w wybranym języku programowania (C++ albo Python).  

Testu wiedzy informatycznej, który sprawdzał podstawowe umiejętności algorytmiczne uczestników. Test odbył się 27 października 2022 r. w naszej szkole.

-        Zawody II stopnia XVII OIJ odbyły się 4 marca 2023 roku równolegle w 12 miastach i polegały na samodzielnym rozwiązywaniu zadań w ciągu jednej czterogodzinnej sesji. Kacper zmagał się z tymi zadaniami w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.  

-       Zawody III stopnia zostały przeprowadzone 6 i 7 maja 2023 roku w Warszawie. Konkurs odbył się w salach Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, polegały na samodzielnym rozwiązywaniu zadań w ciągu dwóch czterogodzinnych sesji.

Małgorzata Kuśmierczyk - nauczyciel informatyki

Wednesday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.