Mikołajkowo....

6 grudnia to wyjątkowy czas. Dzień radości wszystkich milusińskich, najczęściej poprzedzony pisaniem listów z dłuuugim zestawem życzeń. Święty Mikołaj- grubiutki staruszek z białą brodą i rumianymi policzkami, w czerwonym kożuchu i puchatej czapce - zostawia prezenty pod poduszką. Maluchy wypatrują do późnej nocy jego sań zaprzężonych w renifery. Czy zawita on do każdego domu? Czy każde dziecko tego dnia otrzyma prezent? Aby wspomóc Mikołajową misję, wolanowskie Szkolne Koło Caritas przygotowało upominki dla dzieci w trudnej sytuacji, znajdujących się obecnie w Schronisku dla Bezdomnych prowadzonym przez Caritas Diecezji Radomskiej. Dzięki wsparciu szkolnego pedagoga, p. Barbary Waśkiewicz oraz prywatnych sponsorów mogliśmy w ten szczególny dzień obdarować upominkami najmłodszych podopiecznych tej placówki, pamiętając o słowach patrona naszej szkoły, św. Jana Pawła II, który głosił: "Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą".

Agnieszka Wlazło

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.