POMÓŻ I TY...

Wspólne radosne pomaganie, czyli DOBRE działanie naszych uczniów, rodziców
i nauczycieli...

Święta Bożego Narodzenia to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Także nasza szkoła pragnie na święta dotrzeć do jak największej liczby osób żyjących w ubóstwie... W okresie przedświątecznym bezinteresowna pomoc ma szczególną wartość, dlatego 26 listopada 2021 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka artykułów chemicznych dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących, będących pod opieką radomskiej Caritas. Tego dnia uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili najbardziej potrzebne środki chemiczne i czystości. Do akcji włączyła się także świetlica, biblioteka i pedagog szkolny. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, Szkolne Koło Caritas (tego samego dnia) przekazało na ulicę Kościelną 5 w Radomiu:

- chusteczki higieniczne (zwykłe i nawilżone) – 232 op.
- mydło i żel do mycia – 122 szt.
- maszynki do golenia – 65 szt.
- pasta do zębów – 60 szt.
-  szczoteczki do mycia zębów – 41 szt.
- szampony – 22 op.
- krem do rąk – 11 szt.
- gąbki do mycia ciała – 9 szt.
- perfumy i dezodoranty – 9 szt.
- waciki i patyczki higieniczne – 7 op.
- podkoszulki – 3 szt.
- inne (płyny do mycia naczyń, balsamy, kapsułki i płyn do prania, proszek czyszczący, pianki i żele do golenia, podpaski i talk do stóp) – 14 szt.

W akcji wzięło udział 88 uczniów z naszej szkoły, którzy wspólnie z rodzicami i nauczycielami podarowali 595 artykułów chemicznych.

Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy!

Jadwiga Bednarek

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.