Szkolny Dzień Popcornu

19. stycznia obchodzimy Światowy Dzień Popcornu. Jest to jedna z najpopularniejszych przekąsek podczas seansów filmowych, zarówno tych domowych, jak i w kinach. Nazwa ta pochodzi od angielskiego zwrotu „popped corn”, który w potocznym tłumaczeniu oznacza “wystrzelona kukurydza”.
Z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas również w naszej szkole odbył się Dzień Popcornu. Podczas długich przerw wolontariusze sprzedawali pachnące porcje tego smakołyku, które przygotowała niezastąpiona p. Karolina Kucharczyk. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dalszą działalność charytatywną. Dla młodszych klas przygotowano również tematyczne kolorowanki.

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.