Udział wolontariuszy z Wolanowa w radomskiej kweście

Z inicjatywy J. E. Ks. Bpa Edwarda Materskiego, ówczesnego Ordynariusza Diecezji Radomskiej, w dniu 29. marca 1998 roku powołano do życia specjalną Radę przy Caritas Diecezji Radomskiej pod nazwą “Dzieło im. bł. ks. Bolesława Strzeleckiego”. Naczelnym zadaniem jest pomoc chorym, szczególnie dzieciom czekającym na kosztowne leczenie, również poza granicami kraju.   Działalność Rady obejmuje teren diecezji radomskiej.
Członkinie Szkolnego Koła Caritas z Wolanowa, uczennice z klas 4b i 4c, w dniu 20. stycznia wzięły udział w kweście zorganizowanej w Galerii Słonecznej. Do zaplombowanych puszek zbierały datki radomian, którzy nie wahali się wspierać chorujących podopiecznych Caritas. Dziękujemy!

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.