Głodnego nakarmić…

Podczas Szkolnego Dnia Popcornu uczniowie chętnie kupowali aromatyczną przekąskę, co poskutkowało zebraniem funduszy na organizację następnych akcji Szkolnego Koła Caritas. Dzięki temu nasi wolontariusze mogli w dniu 27. stycznia wziąć udział w przedsięwzięciu „Kanapka”. Zakupiliśmy produkty spożywcze, które posłużyły do przygotowania w szkolnej stołówce 50 świeżych, smakowitych bułek. Do sałaty, wędliny i sera uczniowie klasy 7c dodali przygotowane przez własne mamy ogórki kiszone i paprykę konserwową. Kolejni uczniowie zawieźli przygotowane przekąski do radomskiej Caritas, gdzie wręczyli je osobom potrzebującym. W tym zimowym dniu wielu zrobiło się ciepło na sercu… Nasza młodzież pamięta i wdraża w życie sentencję ks. Mieczysława Malińskiego: „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.

Agnieszka Wlazło. Barbara Waśkiewicz

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.