Paczka na Kresy

W dniu 15. marca Szkolne Koło Caritas zorganizowało w naszej szkole zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych w odpowiedzi na list Mazowieckiego Kuratora Oświaty od lat współpracującego z Fundacją “Kresy w potrzebie”. Zajmuje się ona pomocą Polakom na Kresach. Jedną z jej form jest cyklicznie organizowana akcja “Paczka na Kresy”, która odbywa się dwa razy w roku - przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wolontariusze przygotowują wówczas paczki, które przekazują potrzebującym rodakom. W szkolnej akcji wzięło udział 43 uczniów, dzięki którym zebraliśmy m.in.. 39 opakowań makaronu, 22 - kaszy i ryżu, 8 kg cukru, 15 opakowań herbaty, 18 konserw, 25 produktów chemicznych i 44 rozmaitych słodyczy. Widać, że wolontariusze z Wolanowa rozumieją słowa Alberta Einsteina:

„Nie sposób przecenić radości i szczęścia, jakie daje wolontariat. Nie ma innego sposobu na zabicie depresji niż służenie innym. Tylko życie dla innych jest warte przeżycia”

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Monday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.