Szkolne Koło Caritas pomaga!

Drukuj

Ostatnim działaniem naszego koła w bieżącym roku szkolnym była kwesta w GS w Radomiu. 26. maja 2023 r. wolontariusze z klasy 8a ze specjalnie oznakowanymi puszkami zbierali datki na osoby starsze i chore, które otrzymują wsparcie od radomskiej Caritas. Hojność darczyńców w tym wyjątkowym dniu cieszyła nasze serca, a w zamian młodzież szczodrze rozdawała uśmiechy i cukierki.  Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły i tym razem zaangażowali się i poświęcili swój wolny czas, aby pomagać potrzebującym. W ten sposób udowodnili, że rozumieją sens słów Antonia Rosmini-Serbatiego: ,, Cokolwiek dobrego uczynimy naszemu bliźniemu, zyskuje na tym nasza dusza”.

Monika Gibała, Agnieszka Wlazło

 

Wednesday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.