Najlepsi z najlepszych

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Wolanowie 12. czerwca wzięli udział w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez radomską Caritas w Pionkach. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z diecezji radomskiej angażujące się w akcje pomocowe. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, m.in. zabawy z animatorem ( chodziliśmy po linie!), „dmuchańce”, skoki na linach, zawody sprawnościowe, występy muzyczne. Z dreszczykiem emocji wolontariusze robili sobie zdjęcia z wężem boa. Był również czas na poczęstunek, choć największą popularnością cieszyła się wata cukrowa… Każdy wolontariusz został obdarowany prezentem.
estyn to także okazja do podsumowań. Ksiądz Damian Drabikowski i p. Iwona Stępniewska wręczyli dyplom dla najlepszego Szkolnego Koła Caritas. Spośród blisko 80. zarejestrowanych i działających na terenie diecezji radomskiej w tym roku wyróżniono koło z naszej szkoły! Wolanowscy wolontariusze nie kryli radości, a nagrodą dla najaktywniejszych okazała się darmowa wycieczka zaplanowana na wrzesień.
Nasi wolontariusze gorliwie pracowali cały rok , aktywnie angażowali się w kolejne akcje. Wiele razy wykazali się dobrocią serca, wrażliwością na potrzeby innych. Nigdy nie brakowało chętnych do udziału w kwestach.
Udało się zrealizować tak wiele, bo wiele osób nas wspierało – nauczyciele naszej szkoły, rodzice uczniów, dyrekcja placówki. Niemały udział w sukcesie koła ma również Urząd Gminy Wolanów, który często gwarantował środek transportu. Wszystkim dziękujemy!

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.