5 grudnia- święto wszystkich wolontariuszy!

W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza Szkolne Koło Caritas zorganizowało krótki apel. Uczestniczyli w nim wójt gminy Wolanów- P. Ewa Markowska – Bzducha,  P. Małgorzata Szczepaniak- sekretarz gminy oraz dyrektor naszej szkoły - P. Zbigniew Sarnat. Gościliśmy również nauczycieli, uczniów, a szczególnie wolontariuszy.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza celebrowany corocznie 5. grudnia ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  w 1985 roku. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę. Pracę, którą wykonują za darmo, bezinteresownie, z potrzeby serca. Przyczyniają się tym do rozwoju społecznego, gospodarczego, jednocześnie dbając  o własny rozwój.
Prowadzący apel przypomnieli historię tej uroczystości, przedstawili podstawowe działania koła oraz zaprezentowali krótki program artystyczny. Pani Wójt doceniła działalność wolanowskich wolontariuszy, wręczając im okolicznościowe upominki. Po części oficjalnej zaprosiliśmy uczniów na quiz   z nagrodami, którego pytania dotyczyły pracy koła. Było barwnie, wesoło i pouczająco.

Dziękujemy wszystkim członkom  i sympatykom  koła za okazywane serce,  za wrażliwość, empatię, za aktywny udział w akcjach. To o Was śpiewaliśmy za Ralphem Kamińskim podczas apelu:

“Nie wytłumaczysz sercu,
że musi cicho siedzieć,
że się nie da, nie można.
Ono tego nie chce wiedzieć.
Chce pomagać!
Już rusza z czułości walizką.
Ponad wszystko! Mimo wszystko!”

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.