„Polacy Polakom”

Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Fundacja „Kresy w potrzebie- Polacy Polakom” ogłosili kolejną edycję zbiórki „Świąteczna Paczka”. Wzięła w niej udział również nasza szkoła. Do 4 grudnia wolontariusze pod nadzorem Opiekunów SK Caritas bierali produkty żywnościowe i chemiczne. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i uczniów zgromadziliśmy:

1. Mąka, makaron, cukier, kasza – 107 sztuk
  2. Kawa, herbata- 15 sztuk
  3. Słodycze- 35 sztuk
  4. Konserwy – 6 sztuk
  5. Przyprawy, galaretki – 18 sztuk
  6. Olej – 2 l
  7. Chemia domowa- 36 sztuk
  8. Środki opatrunkowe- 5 sztuk
  9. Inne- 4 sztuki

Dary te zostaną przewiezione dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Wolanowie do Fundacji, a następnie dostarczone do polskich rodzin na Litwie, Ukrainie i Białorusi. W ten sposób wsparliśmy rodaków na Kresach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

Opracowała Agnieszka Wlazło

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.