Papieskie Dzieła Misyjne

Kolejny raz Szkolne Koło Caritas działające w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zaangażowało się w projekt „Papieskie Dzieła Misyjne”. Wolontariusze przeprowadzili w październiku z inspiracji księdza Mariusza Chamerskiego zbiórkę środków opatrunkowych. Aktywnie uczestniczyło w niej 80 osób. Dzięki nim zebraliśmy:

- 18 kompletów plastrów,
- 12 butelek wody utlenionej,
- 2 kompletne apteczki,
- przylepce- 29 sztuk,
- 113 kompletów kompresów,
- 5 strzykawek,
- 253 bandaże różnych rozmiarów,
- inne -5 sztuk.

Wszystkie zebrane środki wolontariusze przekażą w dniu 31 października księdzu Maciejowi Będzińskiemu, sekretarzowi Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Będzie on tego dnia gościem w Parafii Świętej Doroty w Wolanowie.

Dziękujemy uczniom za udział w akcji, wolontariuszom za jej przeprowadzenie oraz księdzu Mariuszowi za inspirujące i owocne poruszenie naszych sumień.

Opracowała Agnieszka Wlazło

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.