Telefony z pomocą misjonarzom….

W styczniu i lutym Szkolne Koło Caritas przy wsparciu rodzin prowadziło zbiórkę telefonów komórkowych i znaczków pocztowych. W ten sposób chcieliśmy wesprzeć Pallotyńską Fundację Misyjną „Salvatti” zajmującą się potrzebującymi w Afryce i Ameryce Południowej. Zbieraliśmy telefony komórkowe sprawne i uszkodzone, bez danych osobowych, które fundacja sprzedaje punktom napraw lub firmom zajmującym się recyklingiem elektronicznym. Znaczki pocztowe (ostemplowane) są sprzedawane jako tzw. makulatura filatelistyczna. Każdy więc dar naszych uczniów to pomoc dla misjonarzy, ale też ochrona środowiska. Udało nam się zgromadzić 5 tabletów, 39 telefonów i 3 ładowarki oraz kilkadziesiąt znaczków. Dziękujemy….

Opiekunki SKC

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.