Szkolny Dzień Gier Planszowych
Wolontariusz to osoba dobrowolnie i bezinteresownie działająca na rzecz innych. W dniu 17. października szkolni wolontariusze dla wszystkich uczniów naszej placówki zorganizowali dzień gier planszowych. Podczas przerw na szkolnym korytarzu na chętnych czekały planszówki, można więc było miło spędzić czas, rywalizując z rówieśnikami pod okiem starszych członków koła Caritas. Gry planszowe to nie tylko rozrywka, ale również zachęta do dyskusji, współpracy i uważności. Uczą planowania, ćwiczą pamięć, umiejętność rozwiązywania problemów, ale też wdrażają w życie zasady fair play (godzenie się z porażką, czerpanie radości ze zwycięstwa innych). Po rozgrywkach gracze otrzymywali słodki upominek.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Z wielką radością i dumą obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto, które przypomina nam o fundamentalnej roli edukacji w kształtowaniu przyszłości naszego narodu. To okazja, by na chwilę zatrzymać się i podziękować wszystkim, którzy z pasją przekazują wiedzę, budują charakter i inspirują do rozwoju.
10 października 2025 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie świętowaliśmy to święto w sposób wyjątkowy i pełen emocji. Uroczystość, przygotowana
z ogromnym zaangażowaniem przez uczniów klas trzecich, odbyła się pod hasłem „Zaczarowany pamiętnik – Pamiętnik niespełnionego nauczyciela”. Scenariusz, przepełniony humorem, refleksją i ciepłem, pozwolił wszystkim uczestnikom przeżyć chwile wzruszeń
i śmiechu, podkreślając niezastąpioną rolę nauczyciela w życiu każdego ucznia.
Wydarzenie wzbogaciły trzy piękne piosenki, wykonane z zapałem przez trzecioklasistów:
- „Nauczyciel – mądra głowa” – energetyczna pieśń o mądrości i poświęceniu pedagogów,
- „Morze wdzięczności” – wzruszający utwór, w którym uczniowie wyrazili serdeczne podziękowania dla nauczycieli,
- „Szkolne życzenia” – radosne zakończenie, pełne życzeń sukcesów i radości z nauki.
W trakcie przedstawienia popłynęły ciepłe życzenia od Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, dodając wydarzeniu osobistego akcentu.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Dyrektor PSP im. Jana Pawła II Zbigniew Sarnat, składając serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Do tych słów dołączyła pani Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, p. Magdalena Lesiak, wyrażając wdzięczność za codzienne zaangażowanie i owocną współpracę na rzecz dobra naszych dzieci.
Niech Dzień Edukacji Narodowej przypomina nam, że edukacja to wspólna podróż pełna odkryć! Niech zawsze będzie mostem do lepszego jutra!
Od lizaka do plecaka
Szkolne Koło Caritas w Wolanowie otacza opieką wiele grup potrzebujących. W dniach 7-8 X 2025 roku zorganizowało akcję, która miała wesprzeć chorującą mamę ucznia naszej szkoły. Wolontariusze z opiekunkami przygotowali magiczne koło, po którego zakręceniu uczniowie otrzymywali jakiś drobiazg, np. słodycze, książki, plecaki, przybory szkolne, kapelusze. Zebrane fundusze przekazaliśmy wspomnianej rodzinie z życzeniami powrotu do zdrowia. Pamiętajmy, że “Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może komuś pomóc”.
Park Legend
Dnia 08 października 2025 r. uczniowie klas piątych z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Parku Legend w Nowej Słupi, położonego u podnóża Łysej Góry w województwie świętokrzyskim. Park Legend to niezwykłe miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Już od samego początku wszyscy poczuli klimat dawnych wierzeń i legend regionu świętokrzyskiego. Zwiedzanie rozpoczęło się od interaktywnej wystawy multimedialnej, która przeniosła wychowanków w świat czarownic, diabłów, świętych i dawnych bohaterów gór świętokrzyskich. Dzięki efektom specjalnym, animacjom i dźwiękom, mogli poczuć się jak uczestnicy dawnych wydarzeń. Następnie w kinie 3D obejrzeli film ukazujący najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne turystyczne miejsca regionu świętokrzyskiego. Na koniec uczniowie mogli doświadczyć lotu na wirtualnej miotle z okularami VR oraz ruszającym się fotelami. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego spróbowania swoich sił w warsztatach mydlarskich, gdzie każdy stworzył własne pachnące mydło z wykorzystaniem naturalnych produktów. Po zwiedzaniu uczestnicy wycieczki udali się na spacer po okolicy. Podziwiali piękno Gór Świętokrzyskich, jesienne barwy lasu oraz unikalny mikroklimat tego regionu. Wycieczka do Parku Legend była bardzo udana. Nie tylko dostarczyła wielu emocji i wrażeń, ale również poszerzyła wiedzę o historii i tradycjach regionu świętokrzyskiego. Z pewnością będzie to miłe wspomnienie.
Wpłaty na obiady w szkolnej stołówce
Miesiąc listopad 2025r
konto
05 9115 0002 0030 0300 0332 0001
Na wpłacie podajemy imię i nazwisko korzystającego ze stołówki oraz klasę.
W tytule wpłaty przelewu podajemy szkołę, klasę, miesiąc i rok, na który wykupywane są obiady.
* Wpłaty dokonujemy z góry na dany miesiąc do 24 października ( prosimy o terminowe wpłaty) obejmujący okres żywienia:
od 03 do 28 listopada 2025 r.
( 18 dni roboczych) kwota za obiady 108,00 zł
*Zwrot ( rodzice odliczają przy kolejnej wpłacie) za niewykorzystane obiady następuje od następnego dnia po zgłoszeniu nieobecności.
* Nieobecność zgłaszamy telefonicznie u intendenta tel. 574002802.
Prosimy o wpłacenie kwoty podanej w informacji, bez dokonywania zaokrągleń.
( nadpłat nie zwracamy)
Zgłoszone nieobecności po uzgodnieniu z intendentką odliczamy w kolejnych miesiącach.
Wysokość wpłaty za miesiąc listopad
(18 dni): 108,00 zł ( 6,00zł x18dni = 108,00zł)
Wycieczka edukacyjna z okazji Dnia Przedszkolaka i Dnia Chłopaka
Uczniowie z klasy 0a oraz 0b postanowili połączyć świętowanie dwóch wyjątkowych dni – Dnia Przedszkolaka i Dnia Chłopaka – z inspirującą wycieczką edukacyjną. Nasi najmłodsi uczniowie wyruszyli razem na pełną atrakcji wyprawę, która dostarczyła im nie tylko mnóstwa radości, ale także nowych, cennych doświadczeń. Celem naszej wycieczki była Zagroda Edukacyjna „Ale Heca” w Małomierzycach – miejsce, które pozwala dzieciom poznać świat zwierząt, przyrody i tradycyjnych zawodów w praktyce. Otoczeni zielenią i świeżym powietrzem, z zapałem odkrywali tajemnice natury i uczyli się poprzez zabawę. W ramach wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których wykonały własną zabawkę, sianem pachnącą. Obejrzały i nakarmiły zwierzęta mieszkające w zagrodzie: kozy, kucyki, owce, kaczki i kury. Nie zabrakło także chwili relaksu na placu zabaw, wspólnego gotowania w ogrodowej kuchni oraz emocjonującego łowienia ryb na wędkę.
Dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych chwil.




