Mały Książę w Wolanowie
Uczniowie klas 7 bc po analizie lektury o historii przyjaźni Małego Księcia z lisem wzięli udział w projekcie polonistycznym. Inscenizując wybrane fragmenty tekstu, utrwalali sobie jego treść, doskonalili pamięć, szlifowali umiejętności aktorskie i plastyczne. Przez chwilę razem z bohaterem wędrowali po planetach. Popatrzcie...
Kulinarne Mikołajki
Kolejny raz uczniowie klasy 4c chętnie wybrali się na warsztaty kulinarne, świętując w ten sposób Mikołajki. Własnoręcznie przygotowali kilogramy sałatki jarzynowej, upiekli i udekorowali setki pierniczków, zjedli z apetytem pierogi, pili barszcz i kompot z suszu, a wszystko w otoczeniu świątecznych dekoracji. Była również chwila na konkurs z nagrodami dotyczący tradycji Bożego Narodzenia. Aktywnie, smacznie i razem- tak uczniowie klasy 4c lubią spędzać czas.
TAK. POMAGAM!
Radomska Caritas przyłączyła się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Wolontariusze w dniach 5-6 grudnia w sklepach sieci Lidl zbierali produkty o długim terminie ważności. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w Wolanowie również uczestniczyli w akcji. Z energią i uśmiechem rozdawali ulotki, zachęcali do hojnych zakupów i podarunków, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla podopiecznych Caritas. Poświęcili swój czas, by pomóc, zrobić dobry uczynek. “Małe gesty, wielkie rezultaty. To jest siła wolontariatu!”
Mikołajkowo...
Dzięki uprzejmości radomskiej Caritas wolanowscy wolontariusze zorganizowali w naszej szkole wizytę świętego Mikołaja. Wraz ze Śnieżynkami zagościli 5. grudnia na głównym korytarzu. Wszystkie grzeczne dzieci obległy go szczelnie. Były wierszyki, piosenki, dobre uczynki i inne wyzwania, a w zamian - słodki upominek lub świąteczny gadżet. Wizytę świętego uznajemy za udaną!
Dom może zastąpić cały świat, ale cały świat nie zastąpi domu...”
O wartości domu, o problemach wynikających z jego braku 4 XII 2025 roku ze streetworkerką Caritas, p. Magdaleną Walczak rozmawiali uczniowie kilku klas PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie. W trakcie zajęć warsztatowych zastanawiali się, czym dla człowieka jest dom, jaka jest jego funkcja w rozwoju młodego człowieka, jaką pełni rolę w dorosłym życiu. Następnie przedstawione zostały problemy osób w kryzysie bezdomności. Padły słowa podziękowania młodzieży za udział w akcjach wspierających działania streetworkerów. Była to wzruszająca i mądra lekcja wrażliwości i empatii.
Wpłaty na obiady w szkolnej stołówce
Miesiąc styczeń 2026 r.
Konto
OD STYCZNIA ZMIANA NUMERU KONTA
Na indywidualny numer konta
(każde z Państwa otrzymało swój numer)
Na wpłacie podajemy imię i nazwisko korzystającego ze stołówki oraz klasę.
W tytule wpłaty przelewu podajemy szkołę, klasę, miesiąc i rok, na który wykupywane są obiady.
* Wpłaty dokonujemy z góry na dany miesiąc do 24 grudnia (prosimy o terminowe wpłaty) obejmujący okres żywienia:
od 07 do 16 stycznia 2026 r.
(8 dni roboczych) kwota za obiady 48,00 zł
*Zwrotów samodzielnie Państwo nie odliczacie.
W sprawie zwrotów prosimy o kontakt z intendent
tel. 574002802
* Nieobecność zgłaszamy telefonicznie u intendenta.
Prosimy o wpłacenie kwoty podanej w informacji, bez dokonywania zaokrągleń. (nadpłat nie zwracamy)
Wysokość wpłaty za miesiąc styczeń
(8 dni): 48,00 zł ( 6,00zł x8dni = 48,00zł)




