Klasa sportowa

Drukuj

 

Zimowy obóz sportowy

„Sukces to suma niewielkiego wysiłku
powtarzanego z dnia na dzień.”

W dniach od 27 lutego do 4 marca 2022 r. uczniowie klasy 7c uczestniczyli w zimowym obozie sportowym w miejscowości Suche koło Poronina. Obóz ten współfinansowany był przez Gminę Wolanów.
W przepięknej zimowej scenerii podhalańskich krajobrazów, w blasku lutowo -marcowych promieni słonecznych uczestnicy obozu uczyli się jazdy na nartach. Cztery dni ćwiczeń na ośnieżonych stokach górskich, pod czujnym okiem instruktorów pozwoliły uczniom opanować sztukę poruszania się na nartach. Pobyt na obozie urozmaicony był wycieczką pieszą z miejscowości Ząb – rodzinnej miejscowości Kamila Stocha – na Gubałówkę oraz z Gubałówki do Zakopanego, a także podziwianiem z okna autokaru przepięknej wsi Chochołów (wieś znajduje się pod patronatem UNESCO) i zażywaniem kąpieli w Chochołowskich Termach.
Obóz ten był niezwykłą atrakcją dla uczniów, którzy w drodze powrotnej do Wolanowa pytali nauczycieli, kiedy będzie następny taki wyjazd.

Renata Bieniek

 

 

„Sport nie jest celem, ale środkiem, może stać się
czynnikiem współtworzącym cywilizację
i służącym prawdziwej rozrywce,
pobudzającym ludzi, by ujawnili swoje najlepsze strony.”

„Dziękuję tym wszystkim w naszej Ojczyźnie,
którzy dostrzegają piękno i szlachetność sportu
i starają się te wartości rozpowszechniać w społeczeństwie.”

Jan Paweł II

 

W dniach 22 – 26 września 2021 r. uczniowie klasy sportowej (7c) naszej szkoły wraz z opiekunami: p. R. Bieniek, p. M. Kaczmarskim i p. R. Koścem wzięli udział w obozie sportowym w Murzasichlu. Obóz był współfinansowany przez Gminę Wolanów.
Podczas pięciodniowego pobytu na Podhalu uczniowie klasy 7c ćwiczyli tężyznę fizyczną, rozgrywając mecze piłki siatkowej i piłki nożnej na hali sportowej szkoły podstawowej w Poroninie, pływając w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zdobywając szczyt Sarniej Skały w Tatrach, wspinając się po skałach, aby ujrzeć wodospad Siklawica, oraz spacerując po Dolinie Białego i Dolinie Strążyskiej.
Zajęcia sportowe przeplatały się z wieloma atrakcjami, jedną z nich był pobyt w Izbie Regionalnej. Spotkanie u Adama Gąsienicy w tradycyjnej góralskiej chałupie pozwoliło uczestnikom obozu przez chwilę cofnąć się w czasie. Opowieści pana Adama o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach i góralskim stroju, urozmaicone góralskim humorem, muzyką na żywo pozwoliły uczniom i opiekunom lepiej poznać kulturę polskich górali.
Dużą atrakcją dla młodzieży był wjazd kolejką na Gubałówkę, podziwianie z jej szczytu panoramy Zakopanego oraz zjazd z Buforowego Wierchu w otoczeniu przepięknych krajobrazów.
Niezapomnianą atrakcją był wjazd kolejką krzesełkową na Wielką Krokiew i obserwacja skoków narciarskich na igielicie w wykonaniu zagranicznych sportowców.
Oprócz zajęć sportowych, podziwiania krajobrazów, poznawania góralskiej kultury pobyt na obozie był wspaniałym sposobem na integrację zespołu klasowego. Uczniowie spędzali mile czas przy ognisku - piekąc kiełbaski, śpiewając, grając w bilard, tenis stołowy, uczestnicząc w dyskotece.
Obóz sportowy w Murzasichlu to niezapomniana przygoda, która wszystkim uczestnikom pozostanie na długo w pamięci.

Renata Bieniek

 

 

 

 gify linie

UWAGA!!!

W roku szkolnym 2016/17 planowane jest utworzenie klasy sportowej o profilu piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców.
 Zainteresowanych szóstoklasistów prosimy o kontakt z Dyrekcją Szkoły, lub nauczycielami wychowania fizycznego
w celu zapoznania się z terminami i warunkami rekrutacji.

Ze sportowym pozdrowieniem:
Trener Grzegorz Pysiak
i
Trener Wojciech Burzyński

 

 

 

II turniej piłki nożnej halowej chłopców 

W dniu 27. 01. 2015 roku został zorganizowany II turniej piłki nożnej halowej chłopców w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie. W turnieju brały udział drużyny PG Zakrzew, PG Parznice, PG Przytyk, PG nr 2 w Pionkach oraz dwie nasze drużyny: ta składająca się z uczniów klasy sportowej i drużyna z uczniów 2 klas gimnazjum. Chłopcy z klasy sportowej po bardzo zaciętej rywalizacji zajęli bardzo dobre 2 miejsce.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Mateusz Mazurkiewicz, Kamil Kęska, Filip Bryśkiewicz, Mateusz Jastrzębski, Dawid Godek, Adrian Majewski, Damian Kęska, Jakub Bogatek, Albert Odzimek, Przemysław Sasin i Piotr Jastrzębski.

W roku szkolnym 2016/17 planowane jest utworzenie kolejnej klasy sportowej o profilu piłki nożnej chłopców.

Zainteresowanych szóstoklasistów prosimy o kontakt z Dyrekcją Szkoły lub z nauczycielami wychowania fizycznego w celu poznania terminów i warunków rekrutacji. Będzie to też okazja do zapoznania się z doskonałą bazą sportową naszego gimnazjum.

 

Ze sportowym pozdrowieniem:
Trener Wojciech Burzyński


 

 Finał Powiatu

Absencja zawodniczek z powodów zdrowotnych i rodzinnych na finale powiatu spowodowała, że zajęliśmy trzecie miejsce  przegrywając z drużynami z którymi w ostatnim czasie wygrywaliśmy.
Postaramy się wykorzystać porażkę jako nauczkę i kolejne doświadczenie.