Rok szkolny 2011/2012

Utworzono: czwartek, 12 grudzień 2013

W roku szkolnym 2011/2012 zaproszenie do poprowadzenia zajęć w naszej szkole przyjęły dwie wolontariuszki: Louise Williams z Francji Ofelya Zalyan z Armenii.

Pierwszą część spotkania poprowadziła Louise Williams z Francji, która mówiła po angielsku i trochę po polsku. Louise dobrze zna język polski, ponieważ jej dziadkowie przybyli do Francji z Podkarpacia. Louise opowiadała o swoim kraju, o jego kulturze, obyczajach, życiu codziennym oraz nauce w szkole, co szczególnie zainteresowało naszych uczniów. Na zakończenie swojego wystąpienia przeprowadziła krótki quiz, w którym uczniowie bardzo aktywnie wzięli udział.

Następnie zajęcia w języku angielskim poprowadziła Ofelya.  Ciekawostką i inspiracją dla uczniów było to, że nauczyła się języka angielskiego w przeciągu niespełna roku.  Ofelya przedstawiła prezentację o swoim niezwykłym kraju, położonym w górach Kaukaz, o trudnej sytuacji gospodarczej (Armenia podobnie jak Gruzja była republiką byłego ZSRR) oraz o Erewaniu – stolicy kraju i zniszczeniach, jakie przyniosło trzęsienie ziemi.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i zadawali pytania, szczególnie takie, które dotyczyły nauki w szkole i życia codziennego w Armenii.

Tradycyjnie wolontariuszki dokonały pamiątkowych wpisów w kronice szkolnej i zrobiły sobie zdjęcia z naszymi uczniami i nauczycielami.

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.