Statystyka czytelnicza za marzec 2024 w klasach 1-8

Uczniowie wypożyczyli 703 książki.

 

 

Góra Grosza 2024

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wolanowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W listopadzie i grudniu uczniowie zbierali w swoich klasach drobne monety, które w marcu zostały przekazane na rzecz Towarzystwa „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa oraz specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci na terenie całej Polski.

W XXIV edycji akcji Góra Grosza uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie
617 złotych i 98 groszy.

Karolina Kucharczyk
Małgorzata Bisińska-Siara

8 marca 2024

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Z tej okazji, w dniu 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  przygotowana przez uczniów klas trzecich. Nasi chłopcy odświętnie ubrani z czerwonymi muszkami przedstawili układ wokalno-taneczny, który wywołał burzę oklasków. Mieliśmy również okazję podziwiać niezwykłe talenty z naszej szkoły: grę na gitarze Dawida, taniec Nadii, śpiew Kornelii i Michała oraz układ taneczny trzecioklasistek.
Panowie życzyli wszystkim Paniom i Koleżankom wszystkiego najlepszego: spełnienia marzeń, samych słonecznych dni oraz uśmiechu  na twarzach!

Akademia została zorganizowana przez:
M. Kowalską, B. Życińską, A. Augustyniak, B. Rosińską i  K. Gałkę

Dzień Świętego Patryka

W naszej szkole corocznie obchodzimy dzień Świętego Patryka. Uczniowie piątych klas uczestniczyli w lekcjach kulturowych języka angielskiego, poświęconych temu ważnemu wydarzeniu nie tylko w Irlandii, ale również w innych państwach.  Poznali historię świętego Patryka oraz jego zasługi dla Irlandii, dowiedzieli się, jakie są symbole związane z tym świętem oraz ich znaczenie, oglądali film z obchodów Dnia Świętego Patryka na świecie. Nauczycielki języka angielskiego: Elżbieta Kacprzycka, Magdalena Zarębska oraz Marta Stępień zorganizowały konkurs dla klas piątych, w którym uczniowie z przypiętymi symbolicznymi koniczynkami szukali kolejnych trójlistnych roślinek według podanej instrukcji, odczytywali QR kody, układali puzle z idiomami związanym ze szczęściem,  bawili się w głuchy telefon, wypowiadając zdania w języku angielskim oraz  grali w kahoot, w którym wykazali się niezwykłą wiedzą i spostrzegawczością. Dziękujemy uczniom za przygotowanie się do konkursu. Ich praca, wysiłek i odwaga zostały nagrodzone.

 

Pasowanie na czytelnika

W dniu 23. lutego 2024 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 3c pod opieką p. Agaty Augustyniak. Poznali zasady obowiązujące w szkolnej bibliotece. Wysłuchali próśb książki. W ostatniej części uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę książkom, że będą je szanować. Na pamiątkę tego wydarzenia świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali książki do nauki czytania przekazane przez Narodowy Instytut Rozwoju Czytelnictwa.
W organizację wydarzenia włączyła się p. Beata Rosińska i p. Konrad Gałka.

Monika Gibała

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

„Nic tak nie rozwija inteligencji
Jak podróżowanie”

Emile Zola

W dniu 22 lutego 2024r. odbyło się w naszej szkole „Spotkanie z Podróżnikiem”. Uczniowie i nauczyciele zostali zabrani w niezwykłą podróż do Maroka. Podczas tej wycieczki poznali kulturę arabską, największe atrakcje turystyczne, malownicze krajobrazy, regionalne potrawy oraz bogactwo przypraw Maroka, a także dowiedzieli się w jaki sposób pozyskiwany jest olej arganowy. Zwiedzili również Casablancę – największe miasto Maroka i całego Maghrebu oraz Rabat – stolicę kraju.
„Spotkanie z Podróżnikiem” było ogromną inspiracją i zachętą dla wszystkich uczestników do zwiedzania i odkrywania różnych zakątków świata.

Renata Bieniek

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia…”

Jedyny sposób by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe..."

Arthur C. Clarke

6 marca 2024 roku naszą szkołę odwiedził miłośnik nauki z lubelskiej grupy „Zaelektryzowani”. Prezentujący w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawił zagadnienia z przyrody, fizyki i chemii (dostosowane do wieku uczniów). Podczas tej niecodziennej lekcji eksperymenty dotyczyły właściwości fizyczno – chemicznych niektórych gazów (wodoru, azotu, tlenu, pary wodnej), wrzenia ciekłego azotu, grawitacji, zasad dynamiki Newtona, wynalazku Leonarda daVinci (budowa mostu bez jednego gwoździa) oraz bardzo efektownego doświadczenia „paląca się podłoga”. Zarówno młodsi uczniowie, jak i ci starsi mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazach i doświadczenia na własnej skórze niektórych zjawisk przyrodniczych. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne i edukacyjno – wychowawcze. Dzięki temu uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także pożytecznie spędzili czas. Co ważne, duży nacisk był położony na kwestę bezpieczeństwa podczas pokazów oraz ich przydatność w życiu codziennym. W tym roku w pokazach wzięło 207 uczniów – to naprawdę dużo! Cieszymy się bardzo, że dzieci i młodzież z naszej szkoły są bardzo zainteresowani naukami przyrodniczymi...

Zorganizowała Jadwiga Bednarek

 

Dzień Nauki Polskiej w naszej szkole...

Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nikomu nie może odebrać.”

Ignacy Paderewski

Dzień Nauki Polskiej – to polskie święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Jego data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.
W obchody tego święta włączyli się także uczniowie z klasy 8a, 8b i 8c. Montowali w grupach obwody elektryczne zgodnie z instrukcją w grupach, następnie tworzyli własne układy, dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem i wiedzą. Celem tych działań było poszerzenie zainteresowań fizyką, możliwość wykazania się ciekawymi rozwiązaniami oraz radość z własnej pracy. Często poruszaną kwestią było przypominanie zasad bezpiecznego użytkowania instalacji elektrycznej w domu, szkole oraz tego, jak ważną rolę odgrywa stosowanie się do przepisów BHP. W dniach 19.02. – 05.03. w sali nr 3 uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć najciekawsze prezentacje obwodów.

Zorganizowała Jadwiga Bednarek

Wpłaty na obiady w szkolnej stołówce w Wolanowie

 

Miesiąc marzec 2024r

konto

05 9115 0002 0030 0300 0332 0001

Na wpłacie podajemy imię i nazwisko korzystającego ze stołówki oraz klasę.
W tytule wpłaty przelewu podajemy  szkołę, klasę, miesiąc i rok, na który wykupywane są obiady.
* Wpłaty dokonujemy z góry na dany miesiąc do 24 lutego (prosimy o terminowe wpłaty)   obejmujący okres żywienia:
od 01 do 27 marca 2024 r.
(19 dni roboczych)  kwota za obiady 114,00 zł
* Zwrot za niewykorzystane obiady następuje od następnego miesiąca po zgłoszeniu  nieobecności.
* Nieobecność zgłaszamy telefonicznie u intendenta tel. 574002802.

Prosimy o wpłacenie kwoty podanej w informacji, bez dokonywania zaokrągleń. (nadpłat nie  zwracamy)
Zgłoszone nieobecności po uzgodnieniu z intendentką odliczamy  w kolejnych miesiącach.  

Wysokość wpłaty za miesiąc marzec
(19 dni): 114,00 zł ( 6,00zł x19dni = 114,00zł)

Monday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.