Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowo radosny. Nasza radość wynika z faktu, że na świat przychodzi Zbawiciel. Jest wiele tradycji związanych z tym okresem - np. wieczerza wigilijna, choinka, opłatek, żłóbek, szopka no i oczywiście jasełka.
W tym roku jasełka przygotowała i wystawiła duża grupa aktorów pod okiem Pani Elżbiety Kazała – Maziarz, Pani Beaty Rosińskiej, Pani Anny Klusek i ks. Sylwestra Kosiora. W przedstawienie zaangażowali się uczniowie klas: 5B, 7A i 7B a zatytułowane były „Historia Świętej Rodziny, której zła wróżka pomieszała szyki czyli jasełka trochę na wesoło” - skoro to czas radości nie mogło zabraknąć uśmiechu. Jak powiedział Pan Dyrektor - jak widać historię o Bożym Narodzeniu można przedstawiać na różne sposoby. Przedstawienie opierało się na trzech scenografiach - dom, Grota Narodzenia i piekło. Mogliśmy oglądać Maryję i Józefa, anioły, diabły, komornika, lekarza, policjanta, murarza, uczniów, wójta, nauczycielkę, pielęgniarkę. Wszystko okraszone było pięknym śpiewem kolęd.
Nie zabrakło również życzeń, nie tylko dla społeczności szkolnej ale również dla naszych rodzin. Życzenia popłynęły z ust Pana Dyrektora Zbigniewa Sarnat, w imieniu aktorów - św. Józefa, ks. Sylwestra i przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

Dziękujemy za życzenia no i za jasełka ;-)

Thursday the 16th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.