„Niepodobnym obyczajem”

19. 01.2016 roku klasa teatralna wraz z wychowawczynią p. Jolantą Węglicką i p. Anną Kosiec pojechała do teatru radomskiego obejrzeć oryginalny spektakl pt. „Niepodobnym obyczajem”.

Scenariusz (a także reżyseria i scenografia) napisany został przez Andrzeja Sadowskiego na podstawie mniej znanych tekstów Jana Kochanowskiego, co dało bardzo zaskakujące spotkanie z twórczością poety.

Bohaterowie, to bardzo młodzi ludzie, dzięki czemu spektakl był zabawny, pełen młodzieńczej radości, energii i uśmiechu. Aktorzy doskonale recytowali Kochanowskiego oraz żartowali z niego. W większości też śpiewali i tańczyli,  posługując się klasyczną formą oraz rockową, co bardzo podobało się naszym uczniom, bo było im bliskie.

Należy zauważyć, iż uczniowie bez trudu odczytali problemy tamtego, odległego świata i ludzi, jak przyjaźń, miłość, zdrada, sprzeniewierzenie się Bogu, kłamstwo, podstęp.

• „Był to najlepszy spektakl za wszystkich, na których byliśmy” /Klaudia-3C/
  • „Na takie spektakle moglibyśmy chodzić co tydzień” /Karolina- 3C/
  • „Myślałem, że dawniej ludzie mieli inne problemy, a nie takie, jak my teraz” /Jakub- 3C/

Jolanta Węglicka
Anna Kosiec

Thursday the 2nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.