TEATRALNO - FILMOWA WYCIECZKA DO ŁODZI

W dniu 30 października 2017 r. odbyła się wycieczka do Łodzi. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Kosiec, Anna Klusek, Beata Stanik i Beata Rosińska. Tematyka skierowana była do dzieci i młodzieży, zainteresowanej teatrem i filmem. Chętni uczniowie z klas czwartych i szóstych szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, podzieleni na dostosowane wiekowo grupy, wzięli udział w multidyscyplinarnych zajęciach w łódzkim Teatrze Wielkim. Podczas jednej wizyty uczestnicy mieli możliwość udziału w zajęciach wokalno- aktorskich, tanecznych, muzycznych oraz plastycznych. Zajęcia zmieniały się co godzinę, tak aby wszyscy uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania się w każdej z tych dyscyplin oraz nabycia nowej wiedzy i umiejętności. Uczniowie poznawali tajniku tańca baletowego. Doskonalili śpiew operowy, ćwicząc arię z opery narodowej „Halka” Stanisława Moniuszki oraz poznali instrumenty wchodzące w skład orkiestry symfonicznej. Dowiedzieli się, czym jest scenografia i mogli sami zaprojektować kostiumy teatralne.

Druga część wycieczki poświęcona była tematyce filmowej. Uczestnicy wycieczki zwiedzając Muzeum Animacji Se-ma-for mogli zobaczyć, jak powstawały kiedyś filmy oraz obejrzeć dokładnie odtworzone scenografie z najbardziej znanych produkcji studia, m in. Misia Uszatka i Parauszka. Obejrzeli także nagrodzony Oscarem film pt.„Piotruś i Wilk”. Uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach filmowych , na których tworzyli własne filmy, z zastosowaniem metody poklatkowej.
Zwieńczeniem udanego wyjazdu do Łodzi była wizyta w restauracji M’C Donalds. Pełni wrażeń uczestnicy, zadowoleni i podekscytowani, bardzo chwalili ciekawy program wycieczki. Uczniowie byli aktywni twórczo, zdobyli wiele nowej wiedzy i doświadczeń. Wszyscy w bardzo dobrych humorach wrócili w godzinach wieczornych do szkoły, gdzie zostali odebrani przez rodziców.

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.