I MŁODZIEŻOWY PRZEGLĄD TEATRALNY

W dniu 13 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Młodzieżowym Przeglądzie Teatralnym w Publicznej szkole Podstawowej Integracyjnej nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu, pod patronatem Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego oraz patronatem medialnym „Echa Dnia”.
Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości i wyobraźni, zainteresowanie teatrem, promocja młodych talentów i zdolności aktorskich oraz rozbudzanie pasji i zainteresowań u młodych ludzi, jak również konfrontacja grup scenicznych, wymiana doświadczeń i integracja różnych środowisk.
W przeglądzie wzięły udział zespoły: „Detal” z PSP im. K. Makuszyńskiego w Natolinie, „Teatr z Klasą” z PSP w Wolanowie, „33 bliżej sceny” z PSP nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu, „Teatr na Tekach” z Gimnazjum Językowego z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu oraz zespół „Maska”, który wystąpił pod egidą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, Filia nr 6. Zaprezentował się również jeden solista w monodramie z PSP Integracyjnej nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu.

Uczestnicy zaprezentowali ciekawe przedstawienia, o różnej tematyce: ekologicznej, profilaktycznej, nawiązującej do sfery duchowej- wiary, nadziei i miłości, przedstawiających problemy nastolatków i okresu dorastania, jak również przedstawili własne interpretacje popularnej literatury dziecięcej.
Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl pt.”Scenki z życia uczniów”, w którym pokazali problem agresji, przemocy oraz wykluczenia w środowisku szkolnym. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Prezentacja zyskała pozytywne recenzje jury. Zajęliśmy III miejsce. Udział w przeglądzie pozwolił nam zobaczyć naszą twórczość na tle działań twórczych uczniów z innych szkół, umożliwił wymianę doświadczeń oraz integrację z innymi grupami teatralnymi. Otrzymane miejsce na podium to również wielka radość i satysfakcja z własnej pracy i jej efektów.
W przedsięwzięciu wzięli udział wszyscy uczniowie z kl.II B, Kamila Kowalczyk z kl.II d (w zastępstwie chorej koleżanki - dziękujemy, oraz panie: Anna Kosiec i Jolanta Węglicka.

Sunday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.