Dnia 26 września 2014 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum (w większości klasy III ).

Opiekunami były: p.J. Bednarek, p. B. Czerwińska, p.J.  Laskowska oraz p. E. Walkiewicz, która była także głównym organizatorem.

O godzinie 8.00 wszyscy uczestnicy wycieczki stawili się na zbiórce, po czym wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem zwiedzenia było Centrum Nauki Kopernik. Atrakcji mnóstwo, można sprawdzić siebie i swoją wiedzę, reakcje, skoczność, oko, słuch, refleks. Fantastyczne miejsce do spędzenia kilku godzin na nauce. Znakomite rekwizyty, jasno wytłumaczone pozornie proste zasady fizyki,  chemii, anatomii, mechaniki, optyki i elektroniki. Oglądaliśmy tam wystawy stałe, przeprowadzaliśmy różne doświadczenia i oglądaliśmy Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny.

Po 3-godzinnym zwiedzaniu odwiedziliśmy manufakturę Cukier Lukier. Młodzież zobaczyła,  jak powstają np. lizaki. Każdy dostał „słodki podarunek”. Słodycze wyglądały bardzo apetycznie i aż „zapraszały” do spróbowania. Na sam koniec poszliśmy do warszawskiej galerii, gdzie uczniowie mogli odpocząć i coś przekąsić. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych! Było super!

Opracowanie:

p. B. Czerwińska

P. Chłopecka – klasa III a

E. Golińska  - klasa III a

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.