Wycieczka szlakiem lektury „Kamienie na szaniec”

W czwartek dnia 27 października 2016 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie  PG w Wolanowie (klasa IIb oraz IIc, a także kilkoro uczniów z innych klas), pod opieką pań: Anny Klusek, Beaty Czerwińskiej i Magdaleny Zarębskiej. Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Wlazło.
Celem wyprawy było poszerzenie wiedzy o bohaterach utworu Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec“ oraz poznanie warunków życia w okupowanej Polsce.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Powstania Warszawskiego. Potem mieliśmy zaszczyt na własne oczy zobaczyć groby trzech głównych bohaterów lektury,  a nawet samego jej autora oraz groby wielu innych znanych Polaków pochowanych na Powązkach. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Więzienia Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa. Mieliśmy możliwość wczuć się w sytuację przesłuchiwanych i katowanych ludzi, obejrzeć miejsca, w których zadawano  im niewyobrażalne cierpienia.

Wycieczka ta była jedną z najlepszych lekcji życia. Przede wszystkim nauczyła każdego z nas, że powinniśmy się cieszyć życiem w warunkach pokoju. Przypomniała nam, komu je zawdzięczamy.

Eunika Kozdrach
Uczennica klasy 2B

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.