Centrum Nauki Kopernik

co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę,
którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz.

Georg Christoph Lichtenberg

W piątek 2 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik, w której wzięli udział członkowie zespołu „Młodych Odkrywców” realizujących projekt „Bezpieczna i Przyjazna Szkołą”. Opiekunami wycieczki były panie: Joanna Prawda-Kamińska i Anna Grzybowska. Uczniowie wzięli udział w zajęciach odbywających się w laboratorium fizycznym.

Tematem przeprowadzonych przez młodzież doświadczeń były wodne anomalie. Młodzi badacze odkrywali czym woda wyróżnia się od innych substancji? Co jest tego przyczyną i jak wpływa to na własności wody? Uczniowie mieli możliwość między innymi doświadczalnie wyznaczyć gęstość wody, wyjaśnić zjawisko pływania ciał, poznać elektryczne własności wody. Wspólna wymiana myśli, zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi pozwoliło zrozumieć uczniom, na czym polega niezwykłość substancji, jaką jest woda.
Po fascynującej pracy w laboratorium Młodzi Odkrywcy wyruszyli na samodzielne zwiedzania  ekspozycji dostępnych w Centrum Nauki.

Anna Grzybowska
Joanna Prawda-Kamińska

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.